O mně a Olívii

Olívie Úžasná – moje dvojnice, mé druhé já – ta dokonalejší, štíhlejší, krásnější, pořádnější, sebejistější… 

Každá žena má svoji Olívii, své druhé já, které nás povzbuzuje, možná i honí, nutí k akci, strachu, pochybnostem... Můžeme ji za to milovat nebo nenávidět. Je jen na nás, jak se k ní postavíme.

Jestli se budeme kamarádit a těšit se, že máme skvělou kámošku, nebo, plny zlosti, po ní budeme házet kamením, abychom se na ni nemusely dívat… Naše rozhodnutí, naše volba - protože ona neodejde. Je naší součástí. Jsme to my.

Jak se jmenuje vaše druhé já? Eva, Dana, Jitka, Linda...? Ta moje by se měla jmenovat Klára (mé druhé já, mé vnitřní dítě). Jenže když jsem o ní chtěla začít psát ve svých povídkách, ukázalo se, že Klár jsou plné statistiky (39 tisíc žen a dětí jménem Klára jen v Čechách) a já hledala pro svůj blog něco originálního.

Tak jsem se rozhodla pro pseudonym a našla Olívii - těch je podle statistik jen 134. A to je nějaký rozdíl! A příjmení Úžasná? Tak to je ve statistikách jen jedno jediné. Pravděpodobnost, že by se ona nositelka tohoto příjmení, jmenovala Olívie, se blíží nule. Takže nakonec daly mému blogu jméno statistiky? Myslím, že ne. Jen jsem hledala důvody a statistiky mi je našly.;)

Nebojte - já jsem o existenci své Olívie také dlouho nevěděla. Nevěnovala jsem jí pozornost. Až před pár lety se v mém životě událo mnoho věcí. Vypadalo to jako konec, ale byl to nový začátek.

Jak to začalo?

Vše začalo mou existenční krizí - potácela jsem se od ničeho k ničemu - nic nedávalo smysl, neviděla jsem žádný nový cíl. Odešla jsem z práce, udělala si prázdniny a pak začala hledat pomoc.

Dost dlouho marně - psycholog mi nepomohl. Prostě jsme si pokecali a já mu zaplatila za to, že mě vyslechl... Výsledek to žádný nemělo nebo tak malý, že jsem ho nepostřehla. Pořád jsem se plácala v temnotě a snažila se moc to nedat znát svému okolí.

Pak jsem v časopise našla článek o „Terapii mysli“ (varianta metody RUŠ) - vytáhla mne z nejhoršího, ale dál už jsem na ni chodit nechtěla. Neměla jsem na ni trpělivost a začínala mne pěkně štvát;).

Protože mi bylo opravdu lépe, vrátila jsem se do zaměstnání. Respektive nastoupila do nového místa. Plná očekávání a chuti do práce, po sedmi kolech výběrového řízení, která jsem vyhrála. Bohužel jsem brzy pochopila, že v korporátu už pracovat nedokážu. Alespoň zatím. Práce mi nedávala smysl. Nevěděla jsem kudy kam. Měla jsem pocit, že jsem selhala. Nic jiného než tvrdou práci pro mezinárodní firmy jsem neznala. Chtělo se mi to tady na světě zabalit a vykašlat se na všechno.

Kdo mi řekne, co mám dělat? Chtěla jsem najít nový cíl (smysl) svého života. Všechno, co jsem si naplánovala v dětství, bylo splněné. A místo toho, abych si užívala, spadla jsem do nicoty. Dál už jsem nic naplánované neměla. Znamená to konec? Naprosto zoufalá, jsem si zašla pro horoskop.

Když jsem astroložce vyprávěla o svém trápení, vyslechla mne a upřímně mi řekla, že v tomhle mi hvězdy nepomohou. Doporučila mi LBL (spirituální regresní terapii - Life Between Lives). Nikdy jsem o ničem podobném neslyšela, ale tonoucí se, stébla chytá. A tak jsem si přečetla několik knih na toto téma od Michaela Newtona a řekla si, že to zkusím.

LBL

Ke svému překvapení, jsem ještě před samým LBL absolvovala „Vzpomínkovou terapii“ jako
přípravu na samotné LBL a pochopila, že můj život bude od této chvíle jiný a že to zvládnu. I kdyby snad LBL nezabralo.

Byla to však zbytečná obava - LBL mi odpovědělo na mnoho otázek vč. té nejdůležitější – proč jsem tady a co je můj úkol. Uklidnila jsem se. Vše je v pořádku, mám své zadání a dává smysl. Od té chvíle jsem se začala uzdravovat mnohem rychleji. Svět se zase usmíval. Uvěřila jsem, v to, co jsem tak nějak tušila už dávno – že je něco mezi nebem a zemí.

Jak to dopadlo?

  • Dovolila jsem si najít si práci zcela mimo své vysokoškolské vzdělání.;)
  • Začala jsem psát povídky a učit tvůrčí psaní nejdříve s Danou Emingerovou, po dvou letech i sama - www.kurzyPsani.cz
  • Dnes už mám vydané tři knížky vlastních povídek - Už nikdy mě nelíbej! A co když je to láska? a Právo na milence
  • Vytvořila jsem blog pro účastníky kurzů psaní, kde zveřejňujeme jejich práce - www.Psani-Podle-Lustiga.cz
  • Abych nezapomněla svou původní profesi, zůstala jsem internetovým konzultantem na volné noze a vytvořila několik webových stránek pro podnikatelky a podnikatele ve svém okolí.
  • Naučila jsem se pracovat s vesmírnou energií Reiki a rozvíjet své léčitelské schopnosti.
  • Začala jsem docházet na semináře Osobního rozvoje, abych se mohla stát terapeutem – lákalo mne to už od školy, ale nikdy jsem tomu nedávala prostor. Připadalo mi, že pro ajťáka se to moc nehodí.-)
  • A spojením všech těchto zájmů, vznikla Terapeutická povídka a narodila se Olívie Úžasná:-)


Nová knížka Olívie Úžasné

NEJČTENĚJŠÍ POVÍDKY NA OUZASNA.CZ