Terapeutická povídka

Terapeutická povídka je metoda, která vznikla spojením mé lásky k psaní, mých zážitků z kurzů tvůrčího psaní, kurzů osobního rozvoje a při léčení energií Reiki.

Terapeutická povídka vám pomůže podívat se na vaši situaci či problém z nadhledu a najít řešení. Nedílnou součástí této metody je osobní pohovor s terapeutem, regresní terapie a kinetické testování.

 Nabízí se více možností, jak s touto metodou pracovat:1) Vypište se z toho - klasika, která nezklame. Varianta, u níž píšete povídku vy sami. O vás, ale bez vás. Píšete o své dvojnici (třeba Olívii Úžasné), která prožívá váš příběh a vyřeší ho. Nějak. Pak si s terapeutem o příběhu popovídáte z mnoha hledisek např. proč vaše hrdinka situaci zvládla vyřešit a u vás to "nejde"? Najdete více cest? Povídka přináší možnost uvést terapeuta do konkrétní situace a ukázat, co přesně prožíváte.

2) Povídáte si nad cizím textem, který jste někde četli, a rozeberete si, proč vás příběh tak zasáhl (oslovil) a co to přináší do vašeho života. Pokud jste se v něm našli, ušetřil vám autor práci;) Některé terapeutické povídky naleznete na webu www.ouzasna.cz.

3) Napíše povídku o vás a vašich problémech terapeut. Samozřejmě s jinou osobou a z jiného úhlu. Opět si popovídáte o příběhu. Připadá vám to přehnané? Může se to stát nebo nemůže? Proč? Dalo by se to vyřešit jinak? Jak byste hrdince poradili? Dokážete si nad takovou povídkou promluvit s partnerem? Bude to o problémech někoho třetího nebo rovnou o těch vašich?


Máte blok? Nevíte, jak psát? To, že povídku za vás někdo napíše, pro vás není v tuto chvíli správné řešení? Můžete přijít na kurz tvůrčího psaní, kde svůj blok zcela jistě ztratíte a najdete spoustu tvůrčí energie. Za to se mohu zaručit!NEJČTENĚJŠÍ POVÍDKY NA OUZASNA.CZ