Odvaha nebo blbost? aneb Jak jsem hledala název pro knížku

Sebrat odvahu a nazvat tuhle knížku „Právo na milence“ mi trvalo skoro rok. Zdá se vám to divné?

Mně už teď taky. Řešila jsem různé věci – Jak se na to bude dívat maminka? Co manžel? Co na řeknou lidé v ulici, kde bydlíme? Budou mít čtenářky odvahu si knížku s tímhle názvem vůbec koupit a položit ji třeba na noční stolek?

Ano, rok mi trvalo, než jsem si uvědomila, že všechny ty otázky se týkají druhých lidí, a ne mě. Že předjímám věci, které vůbec nemusí být pravda. Přitom sama s tímhle názvem žádný problém nemám...

Líbí se mi. Provokuje, dráždí a zároveň k žádným špatnostem nenabádá. Může být otázkou i odpovědí. Každý si z něj může vzít to, co chce a potřebuje. Stejně jako ze všech povídek Olívie Úžasné...


Co vzbuzuje název knížky ve vás?


Smích? Naději? Stud? Je naprosto trapný? Neuvěřitelně drzý? Hrozný? Neslušný? Sprostý? Sexistický? Provokativní? Lechtivý? Vtipný? Ironický? ...

Ne, nebojte, tohle není test, ve kterém označíte jednu z možností, a já vám řeknu, jak se máte.;) Ale budu ráda, pokud se se mnou o svůj názor na titul knížky podělíte v komentářích.

Musím přiznat, že jedné věci jsem se nemýlila - název skutečně vzbuzuje emoce, a to velmi rozdílné. Na křestu jsem se - především od mužů, dozvěděla:

„Tak tohle manželce opravdu nekoupím! Ještě by tomu uvěřila...“

„Ale to přece není pravda! Nic takovýho nemáte!“

Stejně tak:

„Jé, to je vtipnej název! To koupím manželce, ať se taky zasměje.“

„To myslíte vážně nebo je to jen taková legrácka?“

Od žen:  „Dám si ji na noční stolek, uvidíme, co na to manžel... Ráda ho zlobím.“

Ale úplně nejčastěji jsem od žen slyšela: „Tohle koupím kamarádce. Ta ho/to potřebuje.“

A přesně proto píšu blog a vydávám knížky. Pro lidi, kteří potřebují číst. A třeba se dozvědět, že nejsou na tom světě sami, kdo řeší stejný problém či dilema.

A tak pokud se chcete pobavit, zasmát se či si jen na zkoušku prožít, co se mohlo stát vám i vašim sousedům, jsou tady povídky Olívie Úžasné právě pro vás. Ne nadarmo jsou z blogu o nás všech, kteří nejsme právě tak úžasní, jak bychom si přáli, ale nepřestáváme o to usilovat;).

Letos poprvé vychází knížka včas – do vánoc to stihneme a možná (zatím) i bez front na poště;)

Děkuji všem „prudičům“, kteří mi píší zvídavé emaily už od léta, a kvůli kterým knížku vůbec vydávám;)).

Vysílám tuhle krásku do světa s přáním, ať se vám líbí a máte z ní radost;)https://www.olivie-uzasna.cz/p/knizka.html

Nová knížka Olívie Úžasné

NEJČTENĚJŠÍ POVÍDKY NA OUZASNA.CZ