Má cesta k psaní

O mé cestě k psaní

Na základní škole mi říkali "moudrá sova". Ne, nebylo to hezké, ani příjemné. Hodně jsem už od dětství četla a dobře psala. Ale, co mi byly platné skvělé slohy a pochvaly od češtinářek, když mi došlo, že přechytralé holčičky nemá nikdo rád.

Na střední už jsem věděla, že je lepší nechat si svá "moudra" pro sebe. A na vysoké už nás - "divných pavouků" a "moudrých sov" - byla plná učebna, tak jsem si konečně mohla vydechnout.

Tenkrát jsem nedala na rady učitelek a nezačala psát. Vystudovala jsem Fakultu řízení a informačních technologií v Hradci Králové. Což zní mým múzám dost strašně. Ale jen do chvíle, kdy píšu pro web a ukáže se, že je fajn rozumnět i tomu, co je za tím.-).

Po vysoké škole jsem několik let pracovala v mediální agentuře MIA (Media Internet Agency), kde jsem zcela propadla kouzlu internetu. Začala jsem internetový marketing a počítače školit v největší počítačové škole v ČR a současně jsem pracovala jako internetový konzultant. Později jsem dostala nabídku a povýšila na internetového manažera v nakladatelství RDV a založila svůj první internetový tým. V podobné roli jsem během dvanácti let prošla tři vydavatelství a nakladatelství - již zmíněný Reader's Digest Výběr, Euromedii a v odborné nakladatelství Wolters Kluwer.

Pak se v mém životě něco změnilo. Práce mi přestala dávat smysl. Dala jsem výpověď a udělala si přestávku. Můj život se zcela otočil. Z úspěšné internetové managerky se stala opět konzultantka na volné noze, začala jsem psát, cestovat, zajímat se o práce s energiemi, regresní terapie a rozvoj člověka vůbec.

Někde na té cestě jsem potkala Danu Emingerovou. Řekla mi, že mám talent a pozvala mne do svých kurzů. Vytvořila jsem pro ni blog a později se stala její asistentkou. Pak mne Dana viděla školit a řekla, že je mne na asistentku škoda;). A pomohla mi stát se lektorkou tvůrčího psaní. Za což jsem jí velmi vděčná, protože mne to hodně baví;).
Moje psaní online:

Vytištěné povídky a básničky:
  • Doba obalová  - knížka povídek z kurzů tvůrčího psaní
  • Bankéři na literárním skřipci - knížka povídek z kurzu psaní ČS
  • Svět v kapce rosy aneb psaní podle Lustiga (kniha povídek a básniček účastníků kurzů tvůrčího psaní Dany Emingerové)
  • Stamichman (Nové pohádky o horském duchu Králického sněžníku. Kniha vznikla na kurzu tvůrčího psaní Dany Emingerové)
  • Almanach deseti nejlepších prací IX. ročníku Literární soutěže Krajské knihovny Karlovy Vary Nová knížka Olívie Úžasné

NEJČTENĚJŠÍ POVÍDKY NA OUZASNA.CZ